Fredags-Fun

Info

Fredags Fun

Hvor

Hele svømmehallen er åben – både det store og det lille bassin – fyldt med forskellige legeredskaber og aktiviteter til fri leg og bevægelse i vandet.

Hvornår

Fredags-Fun afholdes én gang om ugen – som navnet antyder, om fredagen. Det præcise tidspunkt oplyses ved tilmelding.

Hvem

Holdet er for børn og unge, voksne der elsker at være i vandet og vil have det sjovt i en fri og afslappet ramme. Både medlemmer og gæster kan deltage – det er også muligt at tage en ven med mod betaling pr. gang eller tilmelde hele familien med familielogin.

Formål

Formålet med Fredags-Fun er at skabe en ugentlig, sjov og social svømmeaktivitet, hvor der er fokus på bevægelse, fællesskab og fri leg i vandet.

Undervisning / Aktivitet

Der er ikke klassisk svømmeundervisning, men masser af mulighed for at udfolde sig frit i vandet. Aktiviteterne varierer fra gang til gang.

Der er livreddere til stede, som står for opsætning, vejledning og sikrer, at alle får en tryg og sjov oplevelse i svømmehallen.

Bemærk: Klubben forbeholder sig retten til op til tre aflysninger om året uden kompensation.



Klik venligst her for at læse hele beskrivelsen

Fredags-Fun 1fre1
Fredag Tid: 17:15 - 18:30
Sted: DGI-Huset Aabybro, Varmtvandsbassin
Fredag Tid: 17:15 - 18:30
Sted: DGI-Huset Aabybro, 25 meter bassin
Instruktør: Skiftende Instruktør /

Prisen er pr. person.

Holdnummer: fre1
Periode: 05.09.2025 - 29.05.2026
Tilmeldte: 1/100
Rater: 2
Ratepris: 370 kr. ( Engangsbeløb 740 kr.)
Tilmeld
Hold i dag

Instagram