Skip Navigation Links
- KlubbenExpand - Klubben
- Spar Nord Hovedsponsor
- Sponsorsvømning
- Flipper Cup
- Begynderstævner
- Årets Træner
- Officialskurser
- KonkurrenceExpand - Konkurrence
- Resultatlister
- AAIF HovedafdelingExpand - AAIF Hovedafdeling
- NyhederExpand - Nyheder
- Galleri
- Shop
- Markedsplads

  Brugernavn
 
  Password
       

Resultatlister
Fra 1. januar 2016 kan resultater findes på: Dansk Svømmeunions Aktivitetskalender og de officielle tider indlæses ligeledes til Octo Open.
 
Du kan også downloade SVØM Stopur app - der refererer til Octo Open.
 
 

2. Nordjyske Cup, 13. december 2015, Frederikshavn
 
 
2. Flipper Cup, 5. december 2015, Aabybro
 
 
Alm. Brand Aalborg Cup, 6. - 8. november 2015, Aalborg
 
 
Vendsyssel Cup, 31. oktober - 1. november 2015, Hirtshals
 
 
1. Nordjyske Cup, 25. oktober 2015, Aalborg
 
1. Flipper Cup, 18. oktober 2015, Jetsmark
 
 
Søhesten Pokal Cup, 3. oktober 2015, Hjallerup
 
 
Midsommer Cup, 6. - 7. juni 2015, Ikast
 
 
Vest Årgang grp. 2, 29. - 31. maj 2015, Aabybro
 
 
Vest Årgang grp. 1, 29. -31. maj 2015, Horsens
Klubmesterskab, 8. - 9. maj 2015, Aabybro
 
 

Hjørring Park Vendia Cup, 17. - 19. april 2015

Resultatliste


 

Pokal Cup, 12. april 2015, Frederikshavn 

Resultatliste

 

 

DGI Landsmesterskab, 14. - 15. marts 2015, Ikast 

Resultat Lørdag

Resultat søndag

 

4. Seriestævne, 8. marts 2015, Hjallerup

Resultatliste

Pointberegning

 

Flipper Cup 4. stævne, 1.marts 2015, Skagen

Resultatliste

 

 

Regionsmesterskaber, 31. januar - 1. februar 2015, Hjallerup

Resultatliste

Komplette svømmer

 

Flipper Cup 3. stævne, 25. januar 2015, Frederikshavn

Resultatliste

 

 

3. Seriestævne, 11. januar 2015, Brønderslev

Resultatliste

Pointberegning

 

DGI Landsdelsmesterskab 3. januar 2015, Hjallerup

Resultatliste

 

 

 

 

 

 

2014

 

 

 

 

 

 

 

Julesprintstævne, 17. december 2014, Aabybro

Resultatliste

 

 

Flipper Cup 2. stævne, 29. november 2014, Hjallerup

Resultatliste

 

 

2. Seriestævne, 16. november 2014, Aabybro

Resultatliste

Pointberegning

 

Spar Nord Vendsyssel Cup, 8. - 9. november, Skagen

Resultatliste

 

 

Kravtidsstævne, 3. november, Hjallerup

Resultatliste

 

 

Alm. Brand Bank Aalborg Cup, 31. oktober - 2. november

Resultatliste

 

 

Flipper Cup 1. stævne, 25. oktober 2014, Aabybro  

Resultatliste

 

 

Søhestens Pokal Cup 4. oktober 2014, Hjallerup 

Resultatliste

 

 

Concordia Forsikring Cup 26. - 28. september 2014, Thisted

Resultatliste

 

 

Tidstest, 2. september 2014, Aabybro

Resultatliste

 

 

1. Seriestævne, 31. august 2014, Nørresundby

Resultatliste

Pointberegning

 

Midsommer Cup, 14. - 15. juni 2014, Ikast

Resultatliste

 

 

Nålestævne, 25. maj 2014, Sæby

Resultatliste

 

 

Talent Cup 2, 10. maj 2014, Arden

Resultatliste

Pointberegning

 

Internt Sprintstævne, 9. maj 2014, Aabybro

Resultatliste

 

 

Pokal Cup, 4. maj 2014, Frederikshavn

Resultatliste

 

 

Park Vendia Cup, 25. - 27. april 2014, Hjørring 

Resultatliste

 

 

Talent Cup 1, 12. april 2014, Hjallerup

Resultatliste

FINA-point Herrer

FINA-point Damer

DGI Landsmesterskab,  29. - 30. marts 2014, Ikast

Resultat Lørdag

Resultat Søndag

 

4. Seriestævne, 16. marts 2014, Aars

Resultatliste

Pointberegning

 

Flipper Cup, 9. marts 2014, Jetsmark

Resultatliste

 

 

Regionsmesterskaber, 1. - 2. februar 2013, Skagen

Resultatliste

Komplette Svømmer

 

Flipper Cup, 26. januar 2014, Skagen

Resultatliste

 

 

3. Seriestævne, 12. januar 2014, Hjallerup

Resultatliste

Pointberegning

 

DGI Landsdelsmesterskab 2014, 4. januar 2014, Hjallerup

Resultatliste

 

 

 

 

 

 

2013

 

 

 

 

 

 

 

Flipper Cup, 1. december 2013, Frederikshavn

Resultatliste

 

 

Vest Årgang grp. 1, 29. november - 1. december 2013, Struer

Resultat Fredag

Resultat Lørdag

Resultat Søndag

Vendsyssel Cup, 9. - 10. november 2013, Brønderslev

Lørdag Indl.
Søndag Indl.

Lørdag Finaler
Søndag Finaler


Aalborg Cup, 1. - 3. november 2013

Resultatliste

 

 

2. Seriestævne, 27. oktober 2013, Jetsmark

Resultatliste

Pointberegning

 

Flipper Cup, 20. oktober 2013, Hjallerup

Resultatliste

 

 

Kravtidsstævne, 7. oktober 2013, Skagen

Resultatliste

 

 

Søhestens Pokal Cup, 5. oktober 2013, Hjallerup

Resultatliste

 

 

Concordia Forsikring Cup 27. - 29. september 2013, Thisted

Resultat Fredag

Resultat Lørdag
Resultat Finaler

Resultat Søndag

1. Seriestævne, 15. september 2013, Hjørring

Resultatliste

Pointberegning

 

Midsommer Cup, 8. - 9. juni 2013, Ikast

Resultatliste

 

 

Pokal Cup, 7. april 2013, Frederikshavn

Resultatliste

 

 

4. Seriestævne, 17. marts 2013, Hjallerup

Resultatliste

Pointberegning

 

Flipper Cup, 10. marts 2013, Skagen

Resultatliste

 

 

DGI Landsmesterskaber, 9. - 10. marts 2013, Ikast

Resultat lørdag

Resultat søndag

 

Regionsmesterskaber, 2. - 3. februar 2013, Frederikshavn

Resultatliste

 

 

Flipper Cup, 27. januar 2013, Jetsmark

Resultatliste

 

 

3. Seriestævne, 13. januar 2013, Aars

Resultatliste

Pointberegning

 

DGI Landsdelsmesterskaber, 6. januar 2013, Hjallerup

Resultatliste

 






2012




 




Flipper Cup, 1. december 2012, Aabybro

Resultatliste



Vendsyssel Cup, 10. - 11. november 2012, Hjallerup

Indledende

Finaler


Aalborg Cup, 2. - 4. november 2012

Resultatliste

 

 

2. Seriestævne, 28. oktober 2012, Hjørring

Resultatliste

Pointberegning

 

Flipper Cup, 21. oktober 2012, Frederikshavn

Resultatliste

 

 

Søhestens Pokal Cup, 7. oktober 2012, Hjallerup

Resultatliste

 

 

Concordia Forsikring Cup, 28. - 30. september 2012, Thisted

Resultat Fredag

Resultat Lørdag
Resultat Finaler

Resultat Søndag

1. Seriestævne, 2. september 2012, Aabybro

Resultatliste

Pointberegning

 

Midsommer Cup, 9. - 10. juni 2012, Ikast

Resultatliste

 

 

Talent Cup 2, 28. april 2012, Hjallerup

Resultatliste

Pointberegning

 

Talent Cup 1, 15. april 2012, Aalborg

Resultatliste

FINA-point Herrer

FINA-point Damer

Pokal Cup, 1. april 2012, Frederikshavn

Resultatliste

 

 

DGI Landsmesterskaber, 17. - 18. marts 2012, Ikast

Resultatliste

 

 

4. Seriestævne, 11. marts 2012, Hobro

Resultatliste

Pointberegning

 

Flipper Cup, 3. marts 2012, Hjallerup

Resultatliste

 

 

Regionsmesterskaber, 4. - 5. februar 2012, Aalborg

Resultat lørdag

Resultat søndag

 

Flipper Cup, 22. januar 2012, Skagen

Resultatliste

 

 

3. Seriestævne, 15. januar 2012, Aabybro

Resultatliste

Pointberegning

 

DGI Landsdelsmesterskaber 2012, 8. januar 2012, Hjallerup

Resultatliste

 

 





2011






Flipper Cup, 11. december 2011, Jetsmark

Resultatliste

 

 

Vest Årgang grp. 1, 2. - 4. december 2011, Aabybro

Resultat Fredag

Resultat Lørdag

Resultat Søndag

Vendsyssel Cup, 12. - 13. november 2011, Hjallerup

Indledende

Finaler

 

Aalborg Cup, 4. - 6. november 2011

Resultatliste

 

 

2. Seriestævne, 30. oktober 2011, Hjallerup

Resultatliste

Pointberegning

 

Flipper Cup, 29. oktober 2011, Aabybro

Resultatliste

 

 

Thisted Cup, 30. september - 2. oktober 2011

Resultat Fredag

Resultat Lørdag

Resultat Finaler

Resultat Søndag

DGI Udtagelsesstævne LS, 11. september 2011, Jetsmark

Resultatliste

 

 

1. Seriestævne 2011 - 2012, 4. september 2011, Hjørring

Resultatliste

Pointberegning

 

Midsommer Cup, 18. - 19. juni 2011, Ikast

Resultatliste

T-shirt stafet

 

Talent Cup 2, 5 juni 2011, Aabybro

Resultatliste

Pointberegning


Vest Årgang Grp. 1, 27. - 29. maj 2011, Ringe

Resultat Fredag

Resultat Lørdag

Resultat Søndag

Vest Årgang Grp. 2, 28. - 29. maj 2011, Nyborg

 

Resultat Lørdag