Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 20 - 80 år |
Stævnerekord: Chris Christense, West Swim, 0.55.94, 2009 |
Løbssponsor: Højland Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 9 | 734 | 25.86 | 56.26 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | 7 | 720 | 26.29 | 56.63 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jeremy Peter | 1988 | 6 | 710 | 26.31 | 56.91 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 5 | 655 | 26.73 | 58.45 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Bengtsson | 1991 | 4 | 632 | 27.54 | 59.14 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Lennie Sahlström | 1987 | 3 | 599 | 27.28 | 1:00.20 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Karsten Schütt | 1991 | 2 | 595 | 28.07 | 1:00.35 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 1 | 592 | 28.01 | 1:00.46 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 581 | 27.47 | 1:00.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 534 | 28.68 | 1:02.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Lund Hansen | 1992 | 508 | 28.37 | 1:03.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Pedersen | 1991 | 505 | 30.57 | 1:03.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Torbjørn Udjus | 1993 | 497 | 29.71 | 1:04.08 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 494 | 29.69 | 1:04.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | David Shön Svensson | 1993 | 482 | 28.90 | 1:04.75 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 414 | 32.73 | 1:08.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Robert Nilsen | 1984 | 361 | 34.24 | 1:11.29 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
18 | Henrik Dalsaune | 1990 | 358 | 33.98 | 1:11.51 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
19 | Martin Lønstrup | 1993 | 188 | 40.06 | 1:28.61 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Larsen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 18 - 19 år |
Stævnerekord: Chris Christense, West Swim, 0.55.94, 2009 |
Løbssponsor: Højland Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 9 | 658 | 27.29 | 58.36 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 7 | 624 | 27.76 | 59.39 | ||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Joachim Mortensen | 1995 | 6 | 569 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Hjelm | 1994 | 5 | 568 | 28.07 | 1:01.29 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Michael R. Olesen | 1995 | 4 | 543 | 28.16 | 1:02.21 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Schultz | 1995 | 3 | 539 | 28.15 | 1:02.39 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 2 | 527 | 28.42 | 1:02.84 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Sebastian Strandberg | 1994 | 1 | 524 | 28.76 | 1:02.98 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ole Christiansen | 1995 | 514 | 29.26 | 1:03.36 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Lars Rugsveen | 1994 | 484 | 28.81 | 1:04.64 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 475 | 30.17 | 1:05.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Persson | 1994 | 448 | 31.83 | 1:06.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Lars Foss | 1995 | 443 | 30.24 | 1:06.61 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 442 | 32.16 | 1:06.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 393 | 31.83 | 1:09.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år |
Stævnerekord: Chris Christense, West Swim, 0.55.94, 2009 |
Løbssponsor: Højland Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 9 | 540 | 28.67 | 1:02.35 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 7 | 524 | 29.87 | 1:02.96 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Grunde Myhrer | 1996 | 6 | 515 | 28.53 | 1:03.32 | ||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Steinar Johannessen | 1996 | 5 | 511 | 29.44 | 1:03.50 | ||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 4 | 506 | 29.43 | 1:03.72 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Fransson | 1996 | 3 | 492 | 31.74 | 1:04.31 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Daniel G. Nesbø | 1996 | 2 | 459 | 29.80 | 1:05.79 | ||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Robert Asfeldt | 1996 | 1 | 447 | 30.58 | 1:06.38 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Fredrik Hille | 1996 | 426 | 30.32 | 1:07.45 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 412 | 30.99 | 1:08.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Casper Trier Jensen | 1996 | 405 | 31.12 | 1:08.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 374 | 31.65 | 1:10.46 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Marc Ochsendorf | 1996 | 358 | 34.47 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 352 | 31.75 | 1:11.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Martin Ettestad | 1996 | 338 | 34.29 | 1:12.90 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
16 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 328 | 33.67 | 1:13.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 326 | 34.68 | 1:13.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Munkholm | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Chris Christense, West Swim, 0.55.94, 2009 |
Løbssponsor: Højland Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 9 | 545 | 29.00 | 1:02.14 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ole-Mikal Fløgstad | 1997 | 7 | 498 | 29.91 | 1:04.04 | ||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
3 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | 6 | 480 | 29.40 | 1:04.83 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | 5 | 466 | 31.92 | 1:05.47 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Daniel Nielsen | 1997 | 4 | 462 | 30.54 | 1:05.68 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Håkon Brandsrud Lund | 1997 | 3 | 446 | 30.16 | 1:06.46 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Filip Bivesand | 1997 | 2 | 443 | 30.52 | 1:06.58 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 1 | 443 | 30.41 | 1:06.60 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Jens Bach | 1997 | 428 | 30.85 | 1:07.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannik Skov | 1997 | 414 | 32.07 | 1:08.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simen Halse Larsen | 1997 | 405 | 30.91 | 1:08.61 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 404 | 31.52 | 1:08.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 404 | 32.10 | 1:08.67 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Alex Terp | 1997 | 384 | 32.62 | 1:09.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Karlsson | 1997 | 379 | 31.54 | 1:10.13 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Emil Hougesen | 1997 | 363 | 34.32 | 1:11.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Emil Hjermitslev | 1997 | 362 | 32.72 | 1:11.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 353 | 32.23 | 1:11.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Poulsen | 1997 | 319 | 34.18 | 1:14.28 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 282 | 35.59 | 1:17.39 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | 281 | 35.79 | 1:17.48 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
22 | Asger Mikkelsen | 1997 | 196 | 41.59 | 1:27.45 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Dennis Madsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Chris Christense, West Swim, 0.55.94, 2009 |
Løbssponsor: Højland Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 9 | 510 | 29.69 | 1:03.53 | ||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 7 | 468 | 30.35 | 1:05.38 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | 6 | 446 | 30.29 | 1:06.42 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 5 | 438 | 30.95 | 1:06.86 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Emil R. Olssen | 1998 | 4 | 364 | 33.03 | 1:11.10 | ||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 3 | 345 | 32.97 | 1:12.37 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | William Lindblom | 1998 | 2 | 338 | 34.19 | 1:12.89 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | 1 | 337 | 34.51 | 1:12.95 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 325 | 34.52 | 1:13.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Martin Larsen | 1998 | 324 | 33.73 | 1:13.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Bonderup | 1998 | 324 | 34.18 | 1:13.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 265 | 37.37 | 1:19.00 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 246 | 37.28 | 1:20.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Bach | 1998 | 188 | 40.41 | 1:28.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 169 | 40.44 | 1:31.80 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Espen Pavljuk | 1998 | 151 | 46.18 | 1:35.41 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Thomas Hille | 1998 | 147 | 44.47 | 1:36.23 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Emil Christensen | 1998 | 144 | 49.02 | 1:36.80 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Stævnerekord: Chris Christense, West Swim, 0.55.94, 2009 |
Løbssponsor: Højland Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 9 | 425 | 30.76 | 1:07.54 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | 7 | 362 | 32.04 | 1:11.19 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | 6 | 337 | 36.32 | 1:12.95 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henrik Aspegren | 1999 | 5 | 306 | 34.52 | 1:15.30 | ||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
5 | Mats Andersen | 2000 | 4 | 295 | 35.44 | 1:16.21 | ||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 3 | 267 | 36.55 | 1:18.85 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Hadrian Phillipson | 1999 | 2 | 262 | 36.88 | 1:19.30 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 1 | 256 | 37.15 | 1:19.92 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 246 | 1:20.99 | 1:20.99 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristoffer Birkeland | 2000 | 242 | 1:21.42 | 1:21.42 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Mathias Kær | 1999 | 242 | 38.69 | 1:21.42 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | William Kaaber | 1999 | 241 | 39.24 | 1:21.52 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laurits Kaaber | 1999 | 239 | 39.65 | 1:21.83 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lars Hallberg | 2001 | 227 | 38.57 | 1:23.20 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
15 | Frederik Peter Bager | 1999 | 213 | 40.79 | 1:24.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 197 | 42.47 | 1:27.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Bech | 2000 | 178 | 42.77 | 1:30.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Dahl | 2000 | 174 | 43.49 | 1:30.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Andersen | 2001 | 171 | 41.14 | 1:31.49 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Malthe Levisen | 2001 | 154 | 42.95 | 1:34.65 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Rasmus Pedersen | 2000 | 136 | 47.13 | 1:38.60 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
22 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 133 | 47.57 | 1:39.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Marcus Yu Jakobsen | 2000 | 133 | 46.28 | 1:39.41 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
24 | Christian Hovmark | 2001 | 125 | 52.32 | 1:41.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 121 | 50.72 | 1:42.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Asterix Brüggemann | 2001 | 102 | 52.16 | 1:48.72 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Christian Sture Haavind | 2000 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Klittbo | 2002 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.02.80, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 788 | 28.90 | 1:02.50 | Stævnerekord | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 7 | 699 | 29.19 | 1:05.06 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 6 | 669 | 30.04 | 1:06.02 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 5 | 650 | 29.66 | 1:06.64 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 4 | 639 | 30.42 | 1:07.04 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Börnfors | 1994 | 3 | 630 | 31.24 | 1:07.37 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 2 | 626 | 32.17 | 1:07.49 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Jansson | 1994 | 1 | 612 | 31.90 | 1:08.02 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Nelly Hansson | 1993 | 561 | 30.93 | 1:10.00 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 557 | 32.52 | 1:10.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 547 | 33.32 | 1:10.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Elinor Andersson | 1994 | 546 | 32.59 | 1:10.65 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
13 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 544 | 31.98 | 1:10.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 533 | 32.01 | 1:11.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Jensen | 1994 | 532 | 32.63 | 1:11.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Kristin Espolin Johnson | 1993 | 510 | 32.89 | 1:12.26 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Camilla Svane | 1995 | 485 | 33.46 | 1:13.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 472 | 33.68 | 1:14.16 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 465 | 34.14 | 1:14.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marte Fjellet | 1995 | 449 | 33.73 | 1:15.38 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Fredrikke Holmestrand | 1994 | 448 | 34.54 | 1:15.47 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
22 | Helle Kjær | 1994 | 434 | 35.89 | 1:16.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Therese Svensson | 1991 | 427 | 34.20 | 1:16.65 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
24 | Iben Nielsen | 1994 | 425 | 37.22 | 1:16.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 400 | 35.24 | 1:18.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Silje Ingedotter Øyen | 1995 | 397 | 37.12 | 1:18.57 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
27 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 367 | 37.68 | 1:20.67 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kalinka T. Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lene Michelle Jacobsen | 1993 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Elise Fjeldstad | 1995 | DSQ | 1 hånd i vending v75 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.02.80, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 686 | 31.41 | 1:05.48 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 7 | 680 | 30.74 | 1:05.65 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 6 | 663 | 29.29 | 1:06.21 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Line H. Vestergaard | 1996 | 5 | 631 | 31.95 | 1:07.32 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Thorstensen | 1996 | 4 | 622 | 31.58 | 1:07.63 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 3 | 603 | 31.28 | 1:08.35 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 2 | 581 | 32.29 | 1:09.18 | ||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Katja Lund Cliff | 1996 | 1 | 580 | 32.65 | 1:09.22 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 579 | 31.79 | 1:09.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andrea Gustafsson | 1996 | 578 | 31.28 | 1:09.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Erica Sjöholm | 1997 | 564 | 31.40 | 1:09.87 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
12 | Maria Søe Beith | 1996 | 562 | 33.59 | 1:09.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Kølbæk | 1996 | 548 | 34.71 | 1:10.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marte Stamland | 1996 | 547 | 31.46 | 1:10.62 | |||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Laura K. Westergaard | 1997 | 545 | 33.30 | 1:10.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 543 | 34.12 | 1:10.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Emma Sørensen | 1997 | 536 | 34.29 | 1:11.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Felicia Sandström | 1997 | 536 | 33.77 | 1:11.10 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
19 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 521 | 33.05 | 1:11.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Madsen | 1997 | 494 | 35.06 | 1:13.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Lise L. Nielsen | 1996 | 491 | 34.30 | 1:13.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Cebula | 1997 | 484 | 34.12 | 1:13.54 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie D. Hald | 1996 | 466 | 36.59 | 1:14.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 465 | 34.02 | 1:14.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Ditte V. Hansen | 1997 | 461 | 34.32 | 1:14.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 456 | 34.94 | 1:14.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rikke Glinvad | 1997 | 455 | 33.75 | 1:15.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Augusta Andersson | 1997 | 449 | 34.83 | 1:15.41 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
29 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 445 | 34.46 | 1:15.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ine Haga Famestad | 1997 | 438 | 34.64 | 1:16.04 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
31 | Maren Sofie Aske | 1997 | 432 | 35.47 | 1:16.38 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
32 | Ida Christiansen Jordan | 1997 | 413 | 35.06 | 1:17.56 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
33 | Anne Ølund | 1996 | 412 | 35.99 | 1:17.59 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Christina Løth Andersen | 1997 | 387 | 36.78 | 1:19.24 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Ida Køhl Berg | 1997 | 382 | 37.25 | 1:19.56 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
36 | Line Hatting | 1996 | 355 | 38.39 | 1:21.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 354 | 39.03 | 1:21.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 349 | 38.79 | 1:22.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 343 | 39.47 | 1:22.46 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Silje Skogli | 1997 | 340 | 39.76 | 1:22.72 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
41 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 333 | 38.70 | 1:23.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Christine Dissing | 1997 | 328 | 40.23 | 1:23.76 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anne Jakobsen | 1997 | 324 | 37.81 | 1:24.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
44 | Line Meldgaard | 1997 | 320 | 39.47 | 1:24.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
45 | Karoline Holmestrand | 1997 | 316 | 39.39 | 1:24.81 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
46 | Tea Olsen Lierstuen | 1997 | 306 | 39.66 | 1:25.73 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
47 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 289 | 39.50 | 1:27.29 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | 268 | 41.85 | 1:29.56 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
49 | Lise Rasmussen | 1997 | 256 | 42.35 | 1:30.97 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
50 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 244 | 42.04 | 1:32.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
51 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 242 | 43.21 | 1:32.67 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
52 | Sarah Nørhave | 1997 | 210 | 46.92 | 1:37.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Hannah Skog | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Sofie Ridderholm | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.02.80, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 9 | 628 | 31.80 | 1:07.42 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 7 | 552 | 31.99 | 1:10.39 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | 6 | 526 | 33.83 | 1:11.52 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 5 | 520 | 32.89 | 1:11.80 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Tuva Tronstad | 1998 | 4 | 492 | 32.96 | 1:13.16 | ||||
Risør Varden | ||||||||||
6 | Jackie Gade | 1998 | 3 | 488 | 33.93 | 1:13.35 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 2 | 475 | 32.66 | 1:14.01 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 1 | 451 | 35.83 | 1:15.32 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilda Edlund | 1998 | 429 | 35.75 | 1:16.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Hanna Liljegren | 1998 | 427 | 35.26 | 1:16.67 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 418 | 36.66 | 1:17.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Emelie Rosen | 1998 | 376 | 35.57 | 1:20.01 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
13 | Embla Benham | 1998 | 370 | 37.12 | 1:20.42 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Martha Moeslund | 1998 | 362 | 37.70 | 1:20.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 321 | 40.91 | 1:24.30 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Heidi Larsen | 1998 | 307 | 38.12 | 1:25.55 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 279 | 40.99 | 1:28.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Thea Olsen | 1998 | 274 | 41.84 | 1:28.95 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
- | Iselin Stenberg | 1998 | DNS | |||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
- | Emilija Jonciauskaite | 1998 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.02.80, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 9 | 475 | 34.69 | 1:14.02 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | 7 | 452 | 33.94 | 1:15.22 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 6 | 445 | 35.18 | 1:15.64 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 5 | 444 | 33.60 | 1:15.66 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Celia Erikstad | 1999 | 4 | 437 | 34.18 | 1:16.10 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 3 | 430 | 36.27 | 1:16.52 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie W. Bunten | 1999 | 2 | 425 | 36.12 | 1:16.79 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 1 | 411 | 36.14 | 1:17.66 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karoline Lehmann | 1999 | 370 | 38.80 | 1:20.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Olesen | 1999 | 366 | 38.68 | 1:20.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lisa Terp | 1999 | 359 | 36.31 | 1:21.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Millie Haga Famestad | 1999 | 346 | 38.70 | 1:22.24 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Anette Poulsen | 1999 | 338 | 38.69 | 1:22.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Christensen | 1999 | 332 | 38.97 | 1:23.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Thea Skjæveland | 1999 | 329 | 39.17 | 1:23.65 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
16 | Clara Holst | 1999 | 325 | 40.01 | 1:23.97 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 316 | 39.58 | 1:24.73 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 286 | 40.80 | 1:27.67 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Gitta Nielsen | 1999 | 251 | 44.60 | 1:31.56 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Johanne Kappel | 1999 | 183 | 49.08 | 1:41.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Helene G. Nedergaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.02.80, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 9 | 523 | 33.96 | 1:11.66 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 7 | 503 | 33.97 | 1:12.58 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Smilla Lyhne | 2000 | 6 | 391 | 36.78 | 1:18.97 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Snitgaard | 2000 | 5 | 364 | 37.51 | 1:20.86 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | 4 | 355 | 37.97 | 1:21.51 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | 3 | 341 | 38.52 | 1:22.67 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | 2 | 327 | 38.08 | 1:23.83 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 1 | 315 | 38.35 | 1:24.82 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 311 | 41.71 | 1:25.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | 293 | 40.77 | 1:26.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 280 | 41.63 | 1:28.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Rebecca Pallesen | 2000 | 280 | 42.17 | 1:28.24 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Emilia Frederiksen | 2000 | 257 | 43.43 | 1:30.82 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Emilia Nielsen | 2000 | 192 | 47.60 | 1:40.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Andrea Zanchetta | 2000 | 177 | 48.68 | 1:42.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 135 | 49.46 | 1:52.48 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Camilla D. Hansen | 2000 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.02.80, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 9 | 291 | 39.62 | 1:27.14 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alice Holmdahl | 2002 | 7 | 255 | 42.11 | 1:31.09 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | 6 | 250 | 43.70 | 1:31.67 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Nora M. Tolfsen | 2001 | 5 | 223 | 45.92 | 1:35.21 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Elin Lislevand Pavljuk | 2001 | 4 | 216 | 44.36 | 1:36.20 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Julia Frederiksen | 2001 | 4 | 216 | 46.36 | 1:36.20 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 2 | 207 | 45.86 | 1:37.55 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | 1 | 191 | 49.12 | 1:40.25 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kathrine Lislevand Pavljuk | 2001 | 148 | 52.08 | 1:49.21 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 140 | 49.22 | 1:51.20 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 116 | 1:00.26 | 1:58.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Aida Lottrup | 2001 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 18 - 80 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 664 | 28.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 658 | 29.03 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Måns Hjelm | 1992 | 653 | 29.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 647 | 29.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeremy Peter | 1988 | 636 | 29.36 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 630 | 29.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Larsen | 1994 | 580 | 30.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Bengtsson | 1991 | 567 | 30.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Martin Terp Olesen | 1994 | 553 | 30.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eirik Nielsen | 1995 | 551 | 30.80 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Casper Iversen | 1991 | 550 | 30.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Janus Meinert | 1995 | 528 | 31.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julius Hjelm | 1994 | 526 | 31.28 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Luke Postema | 1995 | 509 | 31.62 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
15 | Michael Kjær | 1995 | 496 | 31.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Pedersen | 1991 | 483 | 32.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anton Persson | 1994 | 482 | 32.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 473 | 32.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 452 | 32.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 441 | 33.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Torbjørn Udjus | 1993 | 433 | 33.37 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 426 | 33.56 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Henrik Dalsaune | 1990 | 412 | 33.92 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
24 | Robert Nilsen | 1984 | 392 | 34.50 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
25 | Martin Lønstrup | 1993 | 193 | 43.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ole Christiansen | 1995 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Søren Larsen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 556 | 30.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 474 | 32.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Grunde Myhrer | 1996 | 470 | 32.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Anton Fransson | 1996 | 451 | 32.93 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | 445 | 33.07 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Steinar Johannessen | 1996 | 436 | 33.29 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
7 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 401 | 34.23 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Jakob Helman | 1996 | 401 | 34.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 392 | 34.51 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Peter Birk | 1996 | 381 | 34.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alex Terp | 1997 | 372 | 35.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Hougesen | 1997 | 363 | 35.41 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Marc Ochsendorf | 1996 | 357 | 35.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Phillip Winther | 1997 | 354 | 35.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | 344 | 36.05 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Jonathan Ommundsen | 1997 | 342 | 36.09 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 320 | 36.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Casper Trier Jensen | 1996 | 299 | 37.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Poulsen | 1997 | 280 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 211 | 42.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Asger Mikkelsen | 1997 | 170 | 45.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Lasse Munkholm | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 387 | 34.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Pallesen | 1998 | 386 | 34.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Philip Tran | 1999 | 366 | 35.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Ludvig Lind | 1998 | 355 | 35.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 350 | 35.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 349 | 35.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 317 | 37.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 265 | 39.33 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 244 | 40.39 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Ask Benham | 1999 | 232 | 41.08 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 232 | 41.11 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 1999 | 231 | 41.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Peter Bager | 1999 | 224 | 41.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 222 | 41.72 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laurits Kaaber | 1999 | 213 | 42.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 197 | 43.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | William Kaaber | 1999 | 196 | 43.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hadrian Phillipson | 1999 | 179 | 44.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Lars Hallberg | 2001 | 159 | 46.57 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
20 | Christian Hovmark | 2001 | 154 | 47.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | David Grönqvist | 2000 | 146 | 47.91 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
22 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 123 | 50.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oscar Klittbo | 2002 | 113 | 52.17 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
24 | Marcus Yu Jakobsen | 2000 | 103 | 53.85 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
25 | Anders Meldgaard | 2000 | 99 | 54.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Asterix Brüggemann | 2001 | 85 | 57.33 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
27 | Mads Kloster | 2002 | 84 | 57.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Sture Haavind | 2000 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Mads Storgaard | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Espen Pavljuk | 1998 | DSQ | ej synkron arm v25m | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Kristian Berthelsen | 1999 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 16 - 80 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, 2003 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | 680 | 32.75 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 602 | 34.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 601 | 34.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 596 | 34.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Jansson | 1994 | 589 | 34.36 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 589 | 34.36 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | 580 | 34.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 576 | 34.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 570 | 34.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Kølbæk | 1996 | 566 | 34.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Reisænen | 1997 | 560 | 34.95 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 556 | 35.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie D. Hald | 1996 | 542 | 35.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Guro Aas | 1996 | 511 | 36.02 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Andrea Gustafsson | 1996 | 505 | 36.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Emma Sørensen | 1997 | 503 | 36.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Søe Beith | 1996 | 496 | 36.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 487 | 36.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helle Kjær | 1994 | 454 | 37.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 453 | 37.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 452 | 37.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Felicia Sandström | 1997 | 450 | 37.59 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
23 | Anne Ølund | 1996 | 444 | 37.76 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Marie Malvik | 1997 | 438 | 37.92 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Kristin Espolin Johnson | 1993 | 433 | 38.06 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
26 | Asta Blanch | 1996 | 425 | 38.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Laura Cebula | 1997 | 415 | 38.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christine Dissing | 1997 | 397 | 39.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 394 | 39.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Solveig Lund | 1996 | 386 | 39.57 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
31 | Cecilia Laursen | 1997 | 381 | 39.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
32 | Iben Nielsen | 1994 | 377 | 39.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 370 | 40.12 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
34 | Silje Ingedotter Øyen | 1995 | 364 | 40.32 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
35 | Ida Køhl Berg | 1997 | 344 | 41.12 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
36 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 341 | 41.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Julijanne Finmark | 1994 | 338 | 41.35 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
38 | Mai Rossau Noer | 1997 | 318 | 42.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
39 | Silje Skogli | 1997 | 314 | 42.35 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
40 | Maria Ingvardsen | 1997 | 285 | 43.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
41 | Ida Helene Hustad | 1996 | 283 | 43.89 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
42 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 272 | 44.45 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Line Hatting | 1996 | 269 | 44.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
44 | Sabina Christensen | 1997 | 268 | 44.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
45 | Kathrine Breum | 1997 | 259 | 45.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
46 | Sarah Nørhave | 1997 | 245 | 46.00 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
47 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 241 | 46.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
48 | Lise Rasmussen | 1997 | 219 | 47.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
49 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 170 | 52.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Amalie Thorstensen | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Elise Skjæveland | 1997 | DNS | |||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, 2003 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 602 | 34.11 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 438 | 37.91 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
3 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 424 | 38.33 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Mathilde Opheim | 1998 | 423 | 38.36 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 416 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 415 | 38.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 408 | 38.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Skjæveland | 1999 | 398 | 39.16 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
9 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 351 | 40.82 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | 350 | 40.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 342 | 41.19 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Hedemand | 1999 | 339 | 41.31 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Anna Olesen | 1999 | 328 | 41.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Christensen | 1999 | 327 | 41.81 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Millie Haga Famestad | 1999 | 323 | 41.99 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Anette Poulsen | 1999 | 320 | 42.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Poulsen | 1999 | 319 | 42.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sara Stoebner | 1998 | 310 | 42.56 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Karoline Lehmann | 1999 | 302 | 42.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Clara Holst | 1999 | 298 | 43.12 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sarah Andersen | 1999 | 284 | 43.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Kristiansen | 1998 | 260 | 45.15 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
23 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 242 | 46.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, 2003 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 501 | 36.26 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 470 | 37.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 427 | 38.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | 390 | 39.41 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 357 | 40.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 333 | 41.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | 332 | 41.59 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 329 | 41.71 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Rebecca Pallesen | 2000 | 294 | 43.30 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 281 | 43.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Frederiksen | 2000 | 254 | 45.47 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Michelle Pedersen | 2000 | 230 | 47.03 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Julia Frederiksen | 2001 | 212 | 48.33 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 211 | 48.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Pallesen | 2002 | 199 | 49.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 182 | 50.78 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Nora M. Tolfsen | 2001 | 179 | 51.10 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Isabelle Sering | 2002 | 179 | 51.13 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
19 | Thea Søe Bach | 2002 | 175 | 51.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Elin Lislevand Pavljuk | 2001 | 172 | 51.79 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 161 | 52.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 160 | 53.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andrea Zanchetta | 2000 | 154 | 53.71 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
24 | Helena Kristensen | 2000 | 146 | 54.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kathrine Lislevand Pavljuk | 2001 | 129 | 57.01 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Aida Lottrup | 2001 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Karoline B. Mathiesen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 80 år og yngre |
Stævnerekord: Jacob Carstensen, West Swim, 8.09.07, 1995 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 9 | 767 | 57.97 | 1:58.30 | 3:00.15 | 4:02.28 | 8:04.37 | Stævnerekord |
Esbjerg Svømmeklub | 5:03.75 | 6:05.45 | 7:05.65 | |||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | 7 | 742 | 57.48 | 1:58.34 | 3:00.55 | 4:02.39 | 8:09.81 | |
Aalborg Svømmeklub | 5:04.40 | 6:06.57 | 7:08.53 | |||||||
3 | Chris Christensen | 1988 | 6 | 682 | 58.78 | 2:01.13 | 3:03.41 | 4:04.97 | 8:23.71 | |
Holstebro Svømme Club | 5:06.91 | 6:09.13 | 7:16.62 | |||||||
4 | Sander Andersen | 1996 | 5 | 666 | 1:00.10 | 2:04.37 | 3:08.95 | 4:13.39 | 8:27.76 | |
Poseidon | 5:17.28 | 6:21.62 | 7:25.96 | |||||||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | 4 | 662 | 1:00.51 | 2:04.34 | 3:08.76 | 4:13.28 | 8:28.89 | |
Herning Svømmeklub | 5:17.33 | 6:21.61 | 7:25.62 | |||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 3 | 637 | 1:01.18 | 2:05.19 | 3:09.83 | 4:14.07 | 8:35.26 | |
Aalborg Svømmeklub | 5:19.29 | 6:24.95 | 7:30.69 | |||||||
7 | Thomas Knudsen | 1996 | 2 | 626 | 1:00.61 | 2:05.37 | 3:10.15 | 4:15.56 | 8:38.24 | |
Holstebro Svømme Club | 5:21.55 | 6:27.82 | 7:33.66 | |||||||
8 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 1 | 619 | 1:02.11 | 2:08.22 | 3:14.85 | 4:20.56 | 8:40.34 | |
Aalborg Svømmeklub | 5:26.51 | 6:31.80 | 7:36.75 | |||||||
9 | Nicolas Nord | 1994 | 598 | 1:03.66 | 2:09.99 | 3:16.44 | 4:22.05 | 8:46.25 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:28.27 | 6:34.92 | 7:41.30 | |||||||
10 | Kasper Schultz | 1995 | 590 | 1:02.13 | 2:08.47 | 3:15.08 | 4:21.73 | 8:48.70 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:28.98 | 6:36.44 | 7:43.16 | |||||||
11 | Mikkel Knudsen | 1990 | 581 | 1:01.16 | 2:06.34 | 3:12.51 | 4:20.19 | 8:51.37 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:28.44 | 6:36.89 | 7:44.58 | |||||||
12 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 579 | 1:01.03 | 2:06.44 | 3:13.17 | 4:20.77 | 8:52.14 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:29.15 | 6:37.07 | 7:45.85 | |||||||
13 | Frederik Jessen | 1998 | 571 | 1:02.56 | 2:10.02 | 3:17.51 | 4:25.04 | 8:54.41 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:32.71 | 6:40.56 | 7:48.67 | |||||||
14 | Filip Bivesand | 1997 | 545 | 1:05.04 | 2:13.25 | 3:20.84 | 4:28.30 | 9:02.73 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:37.08 | 6:45.94 | 7:55.21 | |||||||
15 | Casper Trier Jensen | 1996 | 543 | 1:05.03 | 2:13.39 | 3:22.15 | 4:30.96 | 9:03.67 | ||
Struer Svømmeklub | 5:39.41 | 6:47.92 | 7:56.63 | |||||||
16 | Peter Birk | 1996 | 533 | 1:03.84 | 2:11.90 | 3:20.59 | 4:29.86 | 9:06.88 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:39.48 | 6:49.11 | 7:58.79 | |||||||
17 | Eirik Rugsveen | 1996 | 522 | 1:04.13 | 2:11.67 | 3:19.61 | 4:28.55 | 9:10.72 | ||
Elverum Svømming | 5:39.27 | 6:50.09 | 8:00.82 | |||||||
18 | Fredrik Hille | 1996 | 519 | 1:07.05 | 2:16.84 | 3:26.56 | 4:36.64 | 9:11.94 | ||
Vågsbygd SLK | 5:46.21 | 6:55.88 | 8:05.11 | |||||||
19 | Johan Nilsson | 1994 | 508 | 1:06.68 | 2:16.54 | 3:26.89 | 4:37.38 | 9:15.62 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:47.53 | 6:57.98 | 8:07.86 | |||||||
20 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 500 | 1:05.87 | 2:16.07 | 3:26.47 | 4:37.44 | 9:18.61 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:48.22 | 6:59.05 | 8:09.23 | |||||||
21 | Ole-Mikal Fløgstad | 1997 | 487 | 1:04.14 | 2:12.77 | 3:22.82 | 4:33.20 | 9:23.58 | ||
Ullensakersvømmerne | 5:44.41 | 6:57.93 | 8:11.78 | |||||||
22 | Erik Amundsen | 1995 | 451 | 1:06.70 | 2:17.90 | 3:29.60 | 4:42.16 | 9:38.30 | ||
Poseidon | 5:55.82 | 7:09.83 | 8:23.97 | |||||||
23 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 444 | 1:07.35 | 2:20.75 | 3:34.70 | 4:47.96 | 9:41.07 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:00.98 | 7:14.76 | 8:28.73 | |||||||
24 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 417 | 1:10.18 | 2:23.81 | 3:38.70 | 4:53.43 | 9:53.64 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:07.75 | 7:22.43 | 8:37.92 | |||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 80 år og yngre |
Stævnerekord: Mathilde Riis Sørensen, West Swim, 8.46.06, 2011 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 9 | 763 | 1:04.35 | 2:10.42 | 3:17.39 | 4:25.03 | 8:50.17 | |
Esbjerg Svømmeklub | 5:31.67 | 6:38.36 | 7:44.98 | |||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 7 | 757 | 1:04.58 | 2:10.93 | 3:17.32 | 4:25.42 | 8:51.53 | |
Esbjerg Svømmeklub | 5:33.13 | 6:41.56 | 7:48.43 | |||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 6 | 707 | 1:06.70 | 2:15.60 | 3:24.46 | 4:31.69 | 9:03.98 | |
Esbjerg Svømmeklub | 5:40.03 | 6:48.33 | 7:56.25 | |||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | 5 | 681 | 1:05.21 | 2:13.55 | 3:22.84 | 4:31.95 | 9:10.75 | |
Herning Svømmeklub | 5:41.79 | 6:51.56 | 8:01.49 | |||||||
5 | Josefine Hansson | 1992 | 4 | 673 | 1:07.36 | 2:16.29 | 3:25.16 | 4:34.39 | 9:12.90 | |
Malmö Kappsimningsklubb | 5:43.47 | 6:53.53 | 8:03.36 | |||||||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 3 | 662 | 1:07.92 | 2:18.48 | 3:28.76 | 4:38.82 | 9:16.04 | |
Herning Svømmeklub | 5:48.84 | 6:58.87 | 8:08.48 | |||||||
7 | Pernille Juel | 1994 | 2 | 642 | 1:04.78 | 2:14.03 | 3:24.11 | 4:34.98 | 9:21.80 | |
Esbjerg Svømmeklub | 5:46.27 | 6:58.14 | 8:10.42 | |||||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1 | 640 | 1:08.88 | 2:20.54 | 3:32.44 | 4:43.91 | 9:22.29 | |
Aalborg Svømmeklub | 5:53.61 | 7:04.29 | 8:15.02 | |||||||
9 | Sidse Kehlet | 1996 | 635 | 1:06.80 | 2:15.74 | 3:25.69 | 4:36.64 | 9:23.60 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:48.50 | 6:59.93 | 8:13.02 | |||||||
10 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 620 | 1:08.15 | 2:20.58 | 3:32.47 | 4:44.88 | 9:28.28 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:57.01 | 7:08.33 | 8:19.18 | |||||||
11 | Frederikke Elkjær | 1996 | 614 | 1:08.92 | 2:21.11 | 3:32.93 | 4:44.78 | 9:29.97 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:55.56 | 7:07.15 | 8:19.19 | |||||||
12 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 608 | 1:07.99 | 2:17.71 | 3:27.69 | 4:37.91 | 9:31.90 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:50.15 | 7:03.47 | 8:18.21 | |||||||
13 | Cecilie Hansen | 1995 | 602 | 1:09.09 | 2:22.40 | 3:34.43 | 4:46.29 | 9:33.78 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:57.56 | 7:10.17 | 8:22.41 | |||||||
14 | Jackie Gade | 1998 | 600 | 1:09.10 | 2:21.28 | 3:33.76 | 4:46.18 | 9:34.35 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:58.78 | 7:11.50 | 8:23.90 | |||||||
15 | Laura K. Westergaard | 1997 | 582 | 1:09.76 | 2:22.89 | 3:37.12 | 4:50.47 | 9:40.25 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:03.60 | 7:16.26 | 8:28.94 | |||||||
16 | Amanda Granborg | 1999 | 581 | 1:08.86 | 2:21.68 | 3:35.08 | 4:49.26 | 9:40.60 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 6:02.70 | 7:15.62 | 8:29.20 | |||||||
17 | Camilla Madsen | 1997 | 547 | 1:11.24 | 2:26.02 | 3:40.61 | 4:55.39 | 9:52.35 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:10.26 | 7:24.60 | 8:38.93 | |||||||
18 | Helle Dohn | 1998 | 547 | 1:10.30 | 2:24.92 | 3:40.07 | 4:55.24 | 9:52.42 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:10.48 | 7:25.12 | 8:39.62 | |||||||
19 | Ina A. Steinsland | 1996 | 527 | 1:11.17 | 2:26.14 | 3:41.74 | 4:57.25 | 10:00.01 | ||
Vågsbygd SLK | 6:13.54 | 7:28.88 | 8:45.02 | |||||||
20 | Tatjana Hansen | 1997 | 522 | 1:10.86 | 2:25.31 | 3:40.97 | 4:56.38 | 10:01.73 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 6:11.80 | 7:27.47 | 8:43.86 | |||||||
21 | Malene Tørnkvist | 1998 | 508 | 1:11.49 | 2:26.22 | 3:42.71 | 4:59.81 | 10:07.19 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | 6:17.72 | 7:35.46 | 8:52.33 | |||||||
22 | Maren Mæhre | 1996 | 504 | 1:12.55 | 2:27.64 | 3:42.93 | 4:59.94 | 10:08.78 | ||
Vågsbygd SLK | 6:16.44 | 7:34.78 | 8:52.67 | |||||||
23 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 504 | 1:13.19 | 2:30.53 | 3:47.16 | 5:04.18 | 10:08.84 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:20.58 | 7:37.45 | 8:54.32 | |||||||
24 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 483 | 1:12.81 | 2:29.68 | 3:48.33 | 5:06.20 | 10:17.56 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:24.53 | 7:42.47 | 9:00.85 | |||||||
25 | Katja Lund Cliff | 1996 | 482 | 1:13.14 | 2:30.21 | 3:47.86 | 5:05.23 | 10:18.05 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:23.56 | 7:42.38 | 9:00.72 | |||||||
26 | Cecilie Jensen | 1994 | 473 | 1:12.03 | 2:29.91 | 3:48.50 | 5:06.72 | 10:22.00 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:26.34 | 7:46.07 | 9:04.67 | |||||||
27 | Caroline Birkeland | 1998 | 468 | 1:13.87 | 2:32.40 | 3:51.01 | 5:09.78 | 10:24.26 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | 6:29.15 | 7:47.47 | 9:07.52 | |||||||
28 | Anna Bonde | 1999 | 435 | 1:12.42 | 2:31.62 | 3:53.02 | 5:14.36 | 10:39.32 | ||
Hobro Svømmeklub | 6:36.21 | 7:57.88 | 9:20.69 | |||||||
29 | Anna Olesen | 1999 | 416 | 1:17.86 | 2:41.09 | 4:04.50 | 5:26.63 | 10:49.16 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:48.60 | 8:10.37 | 9:30.58 | |||||||
30 | Emma Sofie Bull-Gjertsen | 1997 | 393 | 1:18.07 | 2:42.00 | 4:06.42 | 5:29.48 | 11:01.58 | ||
Kristiansand Svømmeallianse | 6:52.71 | 8:15.64 | 9:39.22 | |||||||
31 | Line Meldgaard | 1997 | 344 | 1:19.08 | 2:44.52 | 4:10.85 | 5:38.41 | 11:31.26 | ||
Svømmeklubben S 68 | 7:06.73 | 8:35.99 | 10:05.07 | |||||||
32 | Kirstine Frandsen | 2001 | 283 | 1:27.36 | 2:59.99 | 4:32.64 | 6:05.92 | 12:17.75 | ||
Hobro Svømmeklub | 7:38.80 | 9:13.28 | 10:47.05 | |||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 18 - 80 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 661 | 25.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 619 | 26.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jeremy Peter | 1988 | 612 | 26.63 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 586 | 27.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lennie Sahlström | 1987 | 579 | 27.13 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Sebastian Strandberg | 1994 | 567 | 27.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 563 | 27.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Terp Olesen | 1994 | 556 | 27.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Michael R. Olesen | 1995 | 511 | 28.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Lund Hansen | 1992 | 506 | 28.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Eirik Nielsen | 1995 | 500 | 28.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Julius Hjelm | 1994 | 490 | 28.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | David Shön Svensson | 1993 | 482 | 28.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Ole Christiansen | 1995 | 444 | 29.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Lars Rugsveen | 1994 | 434 | 29.87 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 423 | 30.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 423 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Casper Iversen | 1991 | 413 | 30.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Knudsen | 1990 | 389 | 30.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bengtsson | 1991 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Kasper Schultz | 1995 | DSQ | Bryder vand eft. 15m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 525 | 28.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 481 | 28.86 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Eirik Frestad | 1997 | 468 | 29.12 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Grunde Myhrer | 1996 | 458 | 29.34 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 455 | 29.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Håkon Brandsrud Lund | 1997 | 423 | 30.12 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | 417 | 30.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Nielsen | 1997 | 416 | 30.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ole-Mikal Fløgstad | 1997 | 416 | 30.30 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
10 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 405 | 30.57 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Phillip Winther | 1997 | 389 | 30.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Eirik Rugsveen | 1996 | 388 | 30.99 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Jens Bach | 1997 | 383 | 31.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | 374 | 31.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Karlsson | 1997 | 366 | 31.60 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Fredrik Hille | 1996 | 365 | 31.64 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 331 | 32.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 325 | 32.88 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Casper Trier Jensen | 1996 | 312 | 33.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 312 | 33.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Martin Fuglesang | 1996 | 309 | 33.44 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Dennis Madsen | 1997 | 306 | 33.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
23 | Jonathan Ommundsen | 1997 | 300 | 33.77 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
24 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 253 | 35.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Lasse Munkholm | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Robert Asfeldt | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 406 | 30.54 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 399 | 30.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 397 | 30.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hakeem Teland | 1998 | 389 | 30.98 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 348 | 32.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Jensen | 1999 | 333 | 32.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Emil Bonderup | 1998 | 287 | 34.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Henrik Aspegren | 1999 | 266 | 35.15 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
9 | Kristoffer Birkeland | 2000 | 250 | 35.87 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Mats Andersen | 2000 | 244 | 36.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 235 | 36.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Dennis Aateigen | 2001 | 231 | 36.87 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 217 | 37.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Andersen | 1999 | 212 | 37.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 206 | 38.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | William Kaaber | 1999 | 196 | 38.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 187 | 39.51 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Jacob Koch | 1998 | 186 | 39.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Mathias Kær | 1999 | 184 | 39.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Andersen | 2001 | 181 | 39.94 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Lars Hallberg | 2001 | 181 | 39.96 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
22 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 175 | 40.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Kristian Berthelsen | 1999 | 158 | 41.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
24 | Thomas Hille | 1998 | 150 | 42.60 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Lasse Bach | 1998 | 136 | 44.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Emil Christensen | 1998 | 130 | 44.61 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
27 | Marcus Yu Jakobsen | 2000 | 126 | 45.11 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Rasmus Pedersen | 2000 | 124 | 45.29 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
29 | Oscar Klittbo | 2002 | 123 | 45.49 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
30 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 100 | 48.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Victor Bech | 2002 | 90 | 50.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Asterix Brüggemann | 2001 | 72 | 54.46 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Christian Sture Haavind | 2000 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Christoffer Bauer Lohne | 2001 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mads Storgaard | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Viktor Thomas Leek | 2001 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | David Grönqvist | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. v/ven | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Espen Pavljuk | 1998 | DSQ | Ej berøring vending | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Mads Kloster | 2002 | DSQ | Stå på bunden 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Tang Skov | 2002 | DSQ | Ej forts bev vend | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 16 - 80 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.28.74, 2010 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 689 | 29.10 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | 634 | 29.91 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 626 | 30.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 609 | 30.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 597 | 30.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Levisen | 1997 | 579 | 30.84 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 549 | 31.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nelly Hansson | 1993 | 547 | 31.42 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Cassandra Tran | 1997 | 541 | 31.55 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 533 | 31.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Reisænen | 1997 | 529 | 31.78 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Marte Stamland | 1996 | 525 | 31.86 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Amalie Thorstensen | 1996 | 521 | 31.93 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 514 | 32.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frida Börnfors | 1994 | 509 | 32.19 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 504 | 32.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 501 | 32.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sidse Kehlet | 1996 | 496 | 32.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Sørensen | 1997 | 486 | 32.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Elise Fjeldstad | 1995 | 475 | 32.94 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 472 | 33.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria Søe Beith | 1996 | 465 | 33.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Svane | 1995 | 452 | 33.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristin Espolin Johnson | 1993 | 451 | 33.51 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Pernille Juel | 1994 | 448 | 33.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lise L. Nielsen | 1996 | 444 | 33.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Marte Fjellet | 1995 | 444 | 33.70 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Emma Jansson | 1994 | 442 | 33.75 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Caroline Lindborg | 1966 | 436 | 33.88 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Lenette Nielsen | 1997 | 434 | 33.95 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 430 | 34.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 419 | 34.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Rikke Glinvad | 1997 | 401 | 34.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Elise Skjæveland | 1997 | 395 | 35.03 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
35 | Laura Cebula | 1997 | 390 | 35.19 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Solveig Lund | 1996 | 390 | 35.19 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
37 | Marie Malvik | 1997 | 389 | 35.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
38 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 387 | 35.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Maren Sofie Aske | 1997 | 382 | 35.41 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
39 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 382 | 35.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Johanne Kølbæk | 1996 | 380 | 35.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Ine Haga Famestad | 1997 | 375 | 35.64 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
43 | Julijanne Finmark | 1994 | 370 | 35.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Therese Svensson | 1991 | 367 | 35.91 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
45 | Mai Rossau Noer | 1997 | 358 | 36.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
46 | Anne Ølund | 1996 | 355 | 36.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
47 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 354 | 36.34 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 350 | 36.46 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
49 | Camilla Madsen | 1997 | 346 | 36.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Ida Køhl Berg | 1997 | 336 | 36.96 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
51 | Christina Løth Andersen | 1997 | 319 | 37.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
52 | Karianne Olsen | 1997 | 306 | 38.12 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
53 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 304 | 38.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
54 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 301 | 38.35 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
55 | Anne Jakobsen | 1997 | 298 | 38.49 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
56 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 287 | 38.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
57 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 284 | 39.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 279 | 39.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Tea Olsen Lierstuen | 1997 | 279 | 39.33 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
60 | Karoline Holmestrand | 1997 | 277 | 39.44 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
61 | Ida Helene Hustad | 1996 | 276 | 39.45 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
62 | Line Hatting | 1996 | 274 | 39.56 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
63 | Silje Skogli | 1997 | 238 | 41.45 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Andrea Gustafsson | 1996 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Elinor Andersson | 1994 | DNS | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
- | Hannah Skog | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella K. Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Naja Skaarup Jensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.28.74, 2010 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 536 | 31.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 523 | 31.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 474 | 32.97 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 472 | 33.00 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Tuva Tronstad | 1998 | 469 | 33.08 | ||||||
Risør Varden | ||||||||||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | 463 | 33.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Moesgaard | 1998 | 458 | 33.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Stoebner | 1998 | 433 | 33.96 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 431 | 34.02 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Celia Erikstad | 1999 | 398 | 34.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 395 | 35.04 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Anna Bonde | 1999 | 391 | 35.16 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emelie Rosen | 1998 | 387 | 35.27 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
14 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 384 | 35.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 361 | 36.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Isabella Pedersen | 1998 | 349 | 36.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Malene Tørnkvist | 1998 | 338 | 36.91 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Martha Moeslund | 1998 | 336 | 36.97 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Anette Poulsen | 1999 | 328 | 37.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 324 | 37.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 313 | 37.87 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
22 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 293 | 38.71 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
23 | Embla Benham | 1998 | 281 | 39.24 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
24 | Sarah Andersen | 1999 | 275 | 39.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 274 | 39.57 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
26 | Sofie Poulsen | 1999 | 259 | 40.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 253 | 40.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 249 | 40.86 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 220 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Thea Olsen | 1998 | 218 | 42.71 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
31 | Johanne Kappel | 1999 | 159 | 47.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Kristiansen | 1998 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.28.74, 2010 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 431 | 34.03 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 414 | 34.49 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 411 | 34.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | 345 | 36.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 325 | 37.39 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 321 | 37.55 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | 319 | 37.63 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Anna Mathiesen | 2000 | 304 | 38.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 303 | 38.28 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 293 | 38.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 251 | 40.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabelle Sering | 2002 | 230 | 41.96 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Alice Holmdahl | 2002 | 226 | 42.18 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Kirstine Frandsen | 2001 | 217 | 42.79 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 207 | 43.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Emilia Frederiksen | 2000 | 202 | 43.82 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 197 | 44.16 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
18 | Michelle Pedersen | 2000 | 191 | 44.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Thea Søe Bach | 2002 | 186 | 45.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julia Frederiksen | 2001 | 170 | 46.38 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
21 | Emilia Nielsen | 2000 | 166 | 46.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 162 | 47.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | 162 | 47.13 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Elin Lislevand Pavljuk | 2001 | 161 | 47.21 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
25 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 145 | 48.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nora M. Tolfsen | 2001 | 145 | 48.90 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
27 | Pernille Harbo | 2001 | 138 | 49.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Helena Kristensen | 2000 | 127 | 51.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kathrine Lislevand Pavljuk | 2001 | 116 | 52.68 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
30 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 76 | 1:00.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Elefsen | 2000 | DSQ | Ej forts bev vending | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Victoria Pallesen | 2002 | DSQ | Ej forts bev vending | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 20 - 80 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller, West Swim, 0.54.84, 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 9 | 678 | 26.16 | 55.19 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 7 | 609 | 27.05 | 57.21 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 6 | 585 | 26.94 | 57.98 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 5 | 548 | 27.37 | 59.24 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 4 | 537 | 27.09 | 59.65 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 3 | 534 | 27.78 | 59.77 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 2 | 527 | 27.95 | 1:00.01 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 1 | 516 | 27.89 | 1:00.46 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 509 | 28.47 | 1:00.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Lund Hansen | 1992 | 478 | 28.60 | 1:02.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Pedersen | 1991 | 401 | 29.72 | 1:05.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Henrik Dalsaune | 1990 | 319 | 32.37 | 1:10.96 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | 170 | 37.96 | 1:27.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bengtsson | 1991 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 19 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller, West Swim, 0.54.84, 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 9 | 649 | 26.72 | 55.99 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 7 | 611 | 27.53 | 57.13 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eirik Nielsen | 1995 | 6 | 599 | 27.01 | 57.50 | ||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Joachim Mortensen | 1995 | 5 | 566 | 27.67 | 58.60 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | 4 | 556 | 27.23 | 58.94 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Ole Christiansen | 1995 | 3 | 529 | 28.25 | 59.95 | ||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Nicolas Nord | 1994 | 2 | 528 | 28.27 | 59.98 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mads Larsen | 1994 | 1 | 513 | 28.24 | 1:00.56 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lars Rugsveen | 1994 | 496 | 28.60 | 1:01.26 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 436 | 30.01 | 1:03.93 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 398 | 30.92 | 1:05.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johan Nilsson | 1994 | 393 | 31.23 | 1:06.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Michael Kjær | 1995 | 356 | 31.82 | 1:08.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Janus Meinert | 1995 | 347 | 31.11 | 1:09.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Hellqvist | 1995 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller, West Swim, 0.54.84, 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 9 | 548 | 27.96 | 59.23 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | 7 | 535 | 28.13 | 59.71 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 6 | 499 | 29.09 | 1:01.14 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 5 | 454 | 28.82 | 1:03.08 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Steinar Johannessen | 1996 | 4 | 447 | 29.84 | 1:03.41 | ||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 3 | 442 | 29.63 | 1:03.65 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Robert Asfeldt | 1996 | 2 | 440 | 30.33 | 1:03.76 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel G. Nesbø | 1996 | 1 | 433 | 29.48 | 1:04.07 | ||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Martin Fuglesang | 1996 | 367 | 31.54 | 1:07.72 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Casper Trier Jensen | 1996 | 362 | 31.20 | 1:08.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Ettestad | 1996 | 323 | 32.54 | 1:10.65 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
12 | Jakob Helman | 1996 | 320 | 32.44 | 1:10.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 317 | 32.78 | 1:11.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 234 | 36.18 | 1:18.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller, West Swim, 0.54.84, 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 9 | 497 | 28.40 | 1:01.19 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 7 | 479 | 28.16 | 1:01.95 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | 6 | 463 | 29.06 | 1:02.65 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simen Halse Larsen | 1997 | 5 | 443 | 29.11 | 1:03.60 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Simon Karlsson | 1997 | 4 | 418 | 30.14 | 1:04.82 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Jannik Skov | 1997 | 3 | 407 | 30.40 | 1:05.43 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ludwig Wemlén | 1997 | 2 | 392 | 31.22 | 1:06.22 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Håkon Brandsrud Lund | 1997 | 1 | 375 | 31.27 | 1:07.24 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 363 | 31.90 | 1:07.94 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Emil Hjermitslev | 1997 | 336 | 32.35 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Jacob Pedersen | 1997 | 329 | 31.89 | 1:10.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Filip Bivesand | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller, West Swim, 0.54.84, 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 9 | 452 | 29.66 | 1:03.15 | ||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | 7 | 445 | 29.89 | 1:03.51 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 6 | 367 | 30.92 | 1:07.70 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | David Olsen | 1998 | 5 | 353 | 31.98 | 1:08.58 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | 4 | 347 | 32.94 | 1:09.02 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Lindblom | 1998 | 3 | 325 | 32.88 | 1:10.49 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Martin Larsen | 1998 | 2 | 295 | 33.89 | 1:12.85 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ludvig Lind | 1998 | 1 | 226 | 35.95 | 1:19.56 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Thomas Hille | 1998 | 93 | 50.52 | 1:46.95 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller, West Swim, 0.54.84, 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 9 | 424 | 29.63 | 1:04.55 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 7 | 280 | 33.61 | 1:14.07 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 6 | 253 | 35.34 | 1:16.68 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Henrik Aspegren | 1999 | 5 | 249 | 35.02 | 1:17.03 | ||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
5 | Mats Andersen | 2000 | 4 | 247 | 36.63 | 1:17.23 | ||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 3 | 237 | 35.66 | 1:18.38 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 2 | 226 | 36.17 | 1:19.64 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Ask Benham | 1999 | 1 | 224 | 35.71 | 1:19.86 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 223 | 37.59 | 1:19.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 196 | 37.79 | 1:23.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hadrian Phillipson | 1999 | 181 | 39.90 | 1:25.66 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Laurits Kaaber | 1999 | 165 | 39.85 | 1:28.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andrej Jessen | 2000 | 165 | 40.78 | 1:28.40 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Dahl | 2000 | 142 | 42.48 | 1:32.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Bech | 2000 | 131 | 43.57 | 1:35.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Meldgaard | 2000 | 128 | 44.17 | 1:36.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | 113 | 46.91 | 1:40.30 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 88 | 50.08 | 1:49.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Christoffer Bauer Lohne | 2001 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Viktor Thomas Leek | 2001 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 736 | 28.79 | 1:00.98 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 7 | 656 | 29.54 | 1:03.36 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 6 | 643 | 30.33 | 1:03.77 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 5 | 628 | 29.86 | 1:04.27 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elin Mårtensson | 1993 | 4 | 597 | 30.67 | 1:05.39 | ||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Nelly Hansson | 1993 | 3 | 589 | 30.64 | 1:05.66 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | 2 | 570 | 31.24 | 1:06.40 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Frida Börnfors | 1994 | 1 | 568 | 30.60 | 1:06.46 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Josefine Hansson | 1992 | 566 | 30.97 | 1:06.55 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 550 | 31.52 | 1:07.21 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Cecilie Jensen | 1994 | 535 | 31.67 | 1:07.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 488 | 31.79 | 1:09.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 466 | 33.68 | 1:10.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Therese Svensson | 1991 | 453 | 33.29 | 1:11.69 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
15 | Camilla Svane | 1995 | 448 | 33.36 | 1:11.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 425 | 33.62 | 1:13.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 396 | 34.93 | 1:14.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helle Kjær | 1994 | 389 | 34.43 | 1:15.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Fredrikke Holmestrand | 1994 | 365 | 34.27 | 1:17.05 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
20 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 333 | 35.50 | 1:19.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Silje Ingedotter Øyen | 1995 | 271 | 38.30 | 1:25.06 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 269 | 37.99 | 1:25.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Emma Thomsen | 1994 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Isabella K. Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Kalinka T. Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lene Michelle Jacobsen | 1993 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Signe Tolstrup | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 9 | 609 | 30.11 | 1:04.94 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 7 | 600 | 30.36 | 1:05.27 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 6 | 552 | 31.14 | 1:07.12 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | 5 | 547 | 31.24 | 1:07.30 | ||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
5 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 4 | 543 | 31.45 | 1:07.47 | ||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 3 | 540 | 32.14 | 1:07.61 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ditte V. Hansen | 1997 | 2 | 517 | 32.20 | 1:08.59 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 1 | 515 | 32.16 | 1:08.67 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 513 | 32.29 | 1:08.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Guro Aas | 1996 | 475 | 32.99 | 1:10.54 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Augusta Andersson | 1997 | 459 | 33.55 | 1:11.37 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | 450 | 32.80 | 1:11.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ina A. Steinsland | 1996 | 442 | 32.92 | 1:12.26 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Ida Christiansen Jordan | 1997 | 441 | 33.76 | 1:12.33 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Katja Lund Cliff | 1996 | 441 | 34.42 | 1:12.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Laura Cebula | 1997 | 422 | 33.04 | 1:13.40 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elise Skjæveland | 1997 | 399 | 34.92 | 1:14.77 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
18 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 393 | 35.85 | 1:15.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Maja Jensen | 1997 | 363 | 34.92 | 1:17.20 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ine Haga Famestad | 1997 | 356 | 35.34 | 1:17.68 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Mai Rossau Noer | 1997 | 347 | 35.51 | 1:18.33 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maren Sofie Aske | 1997 | 338 | 36.41 | 1:19.03 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 335 | 36.84 | 1:19.26 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 317 | 36.86 | 1:20.77 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 255 | 41.35 | 1:26.76 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Christina Løth Andersen | 1997 | 252 | 40.15 | 1:27.16 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Karianne Olsen | 1997 | 246 | 38.58 | 1:27.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Christine Dissing | 1997 | 223 | 40.20 | 1:30.76 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Tea Olsen Lierstuen | 1997 | 220 | 41.46 | 1:31.25 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Sofie Ridderholm | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Katrine M. Johannsen | 1996 | DNF | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tuva Tronstad | 1998 | 9 | 486 | 33.04 | 1:10.03 | ||||
Risør Varden | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 7 | 456 | 33.53 | 1:11.52 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 6 | 448 | 33.27 | 1:11.95 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 5 | 400 | 34.33 | 1:14.74 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Anne Tollerup | 1998 | 4 | 398 | 35.31 | 1:14.86 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Mathilde Opheim | 1998 | 3 | 352 | 34.94 | 1:17.94 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Mathilda Edlund | 1998 | 2 | 333 | 35.26 | 1:19.40 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 1 | 296 | 38.30 | 1:22.57 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Heidi Larsen | 1998 | 295 | 37.75 | 1:22.66 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Isabella Pedersen | 1998 | 293 | 37.84 | 1:22.89 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 249 | 40.94 | 1:27.55 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Embla Benham | 1998 | 212 | 41.65 | 1:32.26 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 183 | 43.58 | 1:37.02 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Schøn | 1999 | 9 | 425 | 33.98 | 1:13.22 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 7 | 418 | 33.80 | 1:13.61 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 6 | 418 | 34.78 | 1:13.64 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie W. Bunten | 1999 | 5 | 380 | 35.10 | 1:16.01 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 4 | 336 | 35.65 | 1:19.22 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 3 | 309 | 37.87 | 1:21.43 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Millie Haga Famestad | 1999 | 2 | 253 | 42.20 | 1:27.08 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 1 | 207 | 43.39 | 1:33.03 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 158 | 45.07 | 1:41.78 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sigrid Jensen | 1999 | 143 | 46.74 | 1:45.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Isabella Hansen | 1999 | 127 | 50.05 | 1:49.46 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Thea Skjæveland | 1999 | DNF | |||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
- | Gitta Nielsen | 1999 | DSQ | afsæt på ryggen 50m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 9 | 375 | 34.63 | 1:16.34 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 7 | 343 | 36.35 | 1:18.67 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | 6 | 341 | 35.31 | 1:18.77 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 5 | 306 | 37.83 | 1:21.68 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Cecilie Dalgas | 2000 | 4 | 255 | 38.88 | 1:26.76 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 3 | 245 | 39.33 | 1:28.00 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 2 | 230 | 40.06 | 1:29.90 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 1 | 185 | 45.23 | 1:36.64 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Andrea Zanchetta | 2000 | 153 | 49.16 | 1:42.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Astrid Yde | 2000 | 148 | 44.99 | 1:43.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 144 | 46.78 | 1:44.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julia Frederiksen | 2001 | 9 | 164 | 47.22 | 1:40.63 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Elin Lislevand Pavljuk | 2001 | 7 | 157 | 45.82 | 1:42.13 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 6 | 130 | 47.71 | 1:48.71 | ||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 5 | 127 | 51.07 | 1:49.44 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |