Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 9 | 690 | 28.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 7 | 683 | 28.67 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jeremy Peter | 1988 | 6 | 659 | 29.02 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 5 | 625 | 29.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Larsen | 1994 | 4 | 599 | 29.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 3 | 592 | 30.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eirik Nielsen | 1995 | 2 | 582 | 30.24 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Martin Terp Olesen | 1994 | DSQ | 2 Flyben v/ start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 9 | 562 | 30.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 7 | 502 | 31.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Grunde Myhrer | 1996 | 6 | 489 | 32.04 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Anton Fransson | 1996 | 5 | 485 | 32.14 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Steinar Johannessen | 1996 | 4 | 443 | 33.13 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
6 | Ludwig Wemlén | 1997 | 3 | 441 | 33.17 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Jakob Helman | 1996 | 2 | 429 | 33.49 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 1 | 418 | 33.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 9 | 411 | 33.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Tran | 1999 | 7 | 403 | 34.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Ludvig Lind | 1998 | 6 | 382 | 34.80 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Daniel Pallesen | 1998 | 5 | 377 | 34.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 4 | 371 | 35.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 3 | 360 | 35.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Boesen | 1999 | 2 | 344 | 36.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 1 | 284 | 38.42 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 80 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, 2003 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | 9 | 681 | 32.73 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 7 | 655 | 33.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 6 | 623 | 33.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 5 | 618 | 33.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Jansson | 1994 | 4 | 610 | 33.95 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 3 | 609 | 33.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | 2 | 590 | 34.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 1 | 587 | 34.40 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, 2003 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 9 | 652 | 33.21 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 7 | 520 | 35.82 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 6 | 465 | 37.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Opheim | 1998 | 5 | 462 | 37.26 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 4 | 436 | 37.97 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 3 | 421 | 38.43 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Skjæveland | 1999 | 2 | 416 | 38.58 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
8 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 1 | 401 | 39.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, 2003 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 9 | 512 | 35.99 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 7 | 488 | 36.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 6 | 434 | 38.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | 5 | 393 | 39.33 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 4 | 380 | 39.76 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 3 | 355 | 40.66 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | 2 | 337 | 41.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 1 | 333 | 41.54 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 9 | 661 | 25.96 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jeremy Peter | 1988 | 7 | 638 | 26.26 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Chris Christensen | 1988 | 6 | 635 | 26.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 5 | 611 | 26.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | 4 | 581 | 27.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | 3 | 558 | 27.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lennie Sahlström | 1987 | 2 | 552 | 27.57 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | 1 | 519 | 28.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 9 | 538 | 27.80 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 7 | 514 | 28.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Eirik Frestad | 1997 | 6 | 459 | 29.32 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 5 | 449 | 29.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Håkon Brandsrud Lund | 1997 | 4 | 447 | 29.56 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | 3 | 429 | 29.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Grunde Myhrer | 1996 | 2 | 426 | 30.04 | |||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Daniel Nielsen | 1997 | 1 | 418 | 30.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 9 | 467 | 29.14 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 7 | 411 | 30.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hakeem Teland | 1998 | 6 | 397 | 30.76 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 5 | 391 | 30.92 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 4 | 353 | 31.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Jensen | 1999 | 3 | 334 | 32.59 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Emil Bonderup | 1998 | 2 | 290 | 34.14 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Henrik Aspegren | 1999 | 1 | 283 | 34.45 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 80 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.28.74, 2010 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 9 | 700 | 28.94 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 7 | 677 | 29.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Linnéa Olsson | 1994 | 6 | 639 | 29.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 5 | 638 | 29.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 4 | 636 | 29.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 3 | 573 | 30.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nelly Hansson | 1993 | 2 | 536 | 31.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Julie Levisen | 1997 | 1 | 531 | 31.74 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.28.74, 2010 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 9 | 542 | 31.53 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 7 | 531 | 31.74 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | 6 | 526 | 31.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 5 | 495 | 32.49 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Sara Stoebner | 1998 | 4 | 484 | 32.73 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Tuva Tronstad | 1998 | 3 | 467 | 33.13 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
7 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 2 | 466 | 33.14 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | 1 | 458 | 33.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.28.74, 2010 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 9 | 425 | 34.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 7 | 423 | 34.23 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Sandra Lendt | 2000 | 6 | 409 | 34.63 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | 5 | 342 | 36.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | 4 | 330 | 37.20 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 3 | 329 | 37.22 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | 2 | 328 | 37.28 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Anna Mathiesen | 2000 | 1 | 287 | 38.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 9 | 638 | 25.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 7 | 615 | 25.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 6 | 607 | 25.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Chris Christensen | 1988 | 5 | 596 | 25.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | 4 | 594 | 25.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 3 | 589 | 26.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eirik Nielsen | 1995 | 2 | 585 | 26.07 | |||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 1 | 557 | 26.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | 9 | 552 | 26.57 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | 7 | 521 | 27.10 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander Andersen | 1996 | 6 | 509 | 27.30 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 5 | 500 | 27.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | 4 | 474 | 27.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simen Halse Larsen | 1997 | 3 | 466 | 28.11 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Steinar Johannessen | 1996 | 2 | 447 | 28.51 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
8 | Eirik Frestad | 1997 | 1 | 445 | 28.55 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.24.44, 2002 |
Løbssponsor: Thy Antenne Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 9 | 533 | 26.88 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 7 | 486 | 27.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 6 | 454 | 28.37 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 5 | 445 | 28.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hakeem Teland | 1998 | 4 | 418 | 29.15 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Emil Bonderup | 1998 | 3 | 365 | 30.50 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | 2 | 362 | 30.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil R. Olssen | 1998 | 1 | 347 | 31.03 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 - 80 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 0.27.87, 2010 |
Løbssponsor: 3N Lakering |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 9 | 704 | 27.40 | Stævnerekord | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 7 | 691 | 27.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 6 | 674 | 27.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 5 | 626 | 28.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 4 | 613 | 28.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Levisen | 1997 | 3 | 598 | 28.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Cecilie Hansen | 1995 | 2 | 571 | 29.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 1 | 565 | 29.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 0.27.87, 2010 |
Løbssponsor: 3N Lakering |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 9 | 564 | 29.50 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 7 | 482 | 31.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 6 | 469 | 31.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tuva Tronstad | 1998 | 5 | 454 | 31.73 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
5 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 4 | 438 | 32.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | 3 | 421 | 32.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 2 | 393 | 33.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Mathilde Opheim | 1998 | 1 | 389 | 33.41 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 0.27.87, 2010 |
Løbssponsor: 3N Lakering |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 9 | 400 | 33.09 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 7 | 370 | 33.97 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 6 | 342 | 34.86 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 5 | 311 | 35.97 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 4 | 297 | 36.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | 3 | 278 | 37.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Pallesen | 2000 | 2 | 232 | 39.68 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 1 | 210 | 41.03 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 9 | 648 | 23.46 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Johan Bengtsson | 1991 | 7 | 628 | 23.71 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 6 | 607 | 23.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | 5 | 573 | 24.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Chris Christensen | 1988 | 4 | 572 | 24.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Lennie Sahlström | 1987 | 3 | 565 | 24.55 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Frans Johannessen | 1992 | 2 | 561 | 24.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eirik Nielsen | 1995 | 1 | 554 | 24.72 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 9 | 552 | 24.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Grunde Myhrer | 1996 | 7 | 542 | 24.90 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 6 | 538 | 24.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 5 | 525 | 25.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Fransson | 1996 | 4 | 511 | 25.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | 3 | 500 | 25.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Filip Bivesand | 1997 | 2 | 475 | 26.01 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Eirik Rugsveen | 1996 | 1 | 457 | 26.35 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.22.94, 2004 |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 9 | 518 | 25.27 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 7 | 484 | 25.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 6 | 465 | 26.21 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Olsen | 1998 | 5 | 452 | 26.45 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 4 | 446 | 26.57 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Emil R. Olssen | 1998 | 3 | 440 | 26.69 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 2 | 428 | 26.93 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 1 | 402 | 27.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 80 år |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, Trelleborg, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 9 | 693 | 26.27 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 7 | 692 | 26.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 6 | 674 | 26.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 5 | 659 | 26.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linnéa Olsson | 1994 | 4 | 649 | 26.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Frida Börnfors | 1994 | 3 | 633 | 27.08 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 2 | 601 | 27.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line H. Vestergaard | 1996 | 1 | 586 | 27.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, Trelleborg, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 9 | 602 | 27.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 7 | 548 | 28.41 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Sara Stoebner | 1998 | 6 | 530 | 28.73 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Helle Dohn | 1998 | 5 | 522 | 28.88 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 4 | 488 | 29.53 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Tuva Tronstad | 1998 | 3 | 481 | 29.67 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 2 | 480 | 29.70 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 1 | 467 | 29.96 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, Trelleborg, 0.25.79, 2009 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 9 | 522 | 28.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 7 | 492 | 29.45 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | 6 | 415 | 31.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 5 | 399 | 31.58 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Cecilie Dalgas | 2000 | 4 | 384 | 32.00 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 3 | 362 | 32.61 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Astrid Yde | 2000 | 2 | 323 | 33.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 1 | 290 | 35.13 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |